Pamiętnik 1

Tytuł

Pamiętnik 1

Prawa

Danuta Antoniszczak, Malwina Antoniszczak, Sabina Antoniszczak

Format

B5

Typ

Dzienniczek/Pamiętnik

Identyfikator

JA_Z001

Tytuł oryginalny

1953 DZIENNICZEK I 1949 J.ANTONISZ

Autor

Julian (Józef) Antonisz, wł. Julian Antoniszczak

Wytwórca

Julian (Józef) Antonisz, wł. Julian Antoniszczak

Liczba stron

192 strony A5 plus 4 strony okładki plus 19 stron z okładką frontową i wewnętrzną tylną włącznie we wklejonym zeszycie A6 plus elementy luźne plus rozkładane strony we wklejonych kartkach i wycinkach prasowych plus komiks „Przygody Hitlera” 64 strony A5.

Elementy luźne

Na wewnętrznej stronie okładki, kieszeń z 29 wycinkami z gazet z czego jeden wycięty jak zabawka do składania, 1 pocztówka z ruchomymi oczami, 1 koperta od Juliana Antoniszczaka zaadresowana do Juliana Szatko, Nowy Sącz, Stara Kolonia, przecznica Mariana Buczka 807, w środku 1 list do babci i 1 list do dziadka. Na str.2 wklejona koperta z rysunkami i wycinkami 12 szt. Na stronie oznaczonej oryginalnie 94 wklejona koperta ze zdjęciami i pocztówkami 6 szt. oraz list do Julka od klasy szkolnej. Na str. org. nr 100 wycinek z gazety. Na końcu włożony notatnik A6 "Wiersze liryczne i dramaty (oraz poematy)", wklejona koperta ze zdjęciami i wycinkami. Na ostatniej karcie wklejona koperta z zeszytem A5 zawierającym komiks "Przygody Hitlera".

Oprawa

Twarda oprawa

Daty skrajne

08.02.1949 - 11.12.1957

Opis obiektu/technika

Gruby zeszyt, tytuł naniesiony w późniejszym okresie na grzbiet białą farbą przez Juliana Antonisza.

Opis zawartości/treści

Najstarszy dzienniczek z dzieciństwa Juliana Antonisza (Antoniszczaka). Zawiera wpisy dzienne z datami, rysunki, szkice, pierwsze wynalazki, wklejone fotografie, wycinki z gazet.

Miejsce

Kraków, Polska

Słowa kluczowe

Szkoła, dzieciństwo, Julian Szatko, Filomena Szatko, Jan Antoniszczak, Ewelina Antoniszczak, Nowy Sącz, Kraków, szkoła, przygody Hitlera,

Wpis

“Pamiętnik 1,” Archiwum Juliana Antonisza, accessed 3 grudnia 2023, https://archiwumjulianaantonisza.pl/items/show/121.

Udostępnianie