Pamiętnik 7 Matuzalem

Tytuł

Pamiętnik 7 Matuzalem

Prawa

Danuta Antoniszczak, Malwina Antoniszczak, Sabina Antoniszczak

Format

A5

Typ

Dzienniczek/Pamiętnik

Identyfikator

JA_Z007

Tytuł oryginalny

DZIENNICZEK TOM VII 1984; PRZETRWAĆ ZIMĘ, PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO OSTATNIEJ WIOSNY ŻYCIA. PR. ORGANIZM; OSTATNI DZIENNICZEK. Program. MATUZALEM. Julian Antoniszczak od 1982 r. WALKA Z CZASEM; czyli; DOCZEKAĆ DO WIOSNY; OPÓŹNIANIE CZASU ŻYCIA; Porady praktyczne; Jak przetrwać zimę ŻYCIA; ROZUM BUDIET SCZASTJE PRIDJET...; RUSKIE...? Czerstwa staruszka w kiosku (prywatnym) nabiałowym na kleparzu.; (HAMER!!!)

Autor

Julian (Józef) Antonisz, wł. Julian Antoniszczak

Wytwórca

Julian (Józef) Antonisz, wł. Julian Antoniszczak

Liczba kart

Liczba stron

368

Elementy luźne

Kartka A5 złożona z napisami z naklejoną karteczką z napisem i naklejonym wycinkiem prasowym z dopiskami Antonisza. Kartka A5 złożona na pół z napisami i wklejonym wycinkiem prasowym, odspojona, widoczny ślad po taśmie klejącej. Kartka A6 złożona na pół z tekstem na maszynie. Kartonik A6 pusty. Kartonik A6 z napisem 6. Karteczka A5 z napisami. Kartka ok. A5 złożona z napisami, odspojona: widoczne ślady po taśmie klejącej, którą była przyklejona. Odbitka fotograficzna kolorowa A6 z napisem ołówkiem 1983. Plik kartek przypiętych spinaczem do strony, w tym: kartonik-bloczek z datą 13.11.1973, Karteczka A12 z notatkami Antonisza, 8 kartek A6 z wynikami badań medycznych. Wycinek prasowy, złożony (sklejony z dwóch kawałków fragmentem białej taśmy klejącej z perforacją filmową). Chropografia (celuloid) 12. Plik spiętych spinaczem kartek w kratkę A6 i A5 złożonych do A6 z napisami. Taśma klejąca złożona na pół, którą był prawdopodobnie przyklejony któryś z zeszytów lub wzmocniony grzbiet całego pliku zeszytów.

Oprawa

Miękka, plik brulionów szytych drutem, połączonych na grzbiecie płóciennymi taśmami klejącymi, oraz sklejonych ze sobą okładkami.

Daty skrajne

1982 - ok.1986 (w zeszyt włożone też materiały z r.1973)

Opis obiektu/technika

Obiekt stanowi zestaw zeszytów/brulionów i zeszytu domowej roboty wykonanego przez Antonisza poprzez zszycie kartek i okładki A5 (w kratkę, w szeroką linię i gładkich połączonych ze sobą poprzez sklejenie ich okładkami za pomocą kleju lub taśm klejących oraz przez sklejenie grzbietów trzema paskami materiałowej taśmy klejącej. Wewnątrz teksty i rysunki flamastrami, długopisem, elementy luźne, wklejone strony, elementy przypięte spinaczem biurowym, wycinki prasowe.

Opis zawartości/treści

Pamiętnik składa się z dziewięciu zeszytów, z których niektóre stanowią osobne moduły tematyczne/rozdziały, a niektóre są „dołożone” dla kontynuacji bieżącego rozdziału.

Miejsce

Kraków, Polska

Słowa kluczowe

Matuzalem, Lubień, jesień życia, samochód,

Wpis

“Pamiętnik 7 Matuzalem,” Archiwum Juliana Antonisza, accessed 3 grudnia 2023, https://archiwumjulianaantonisza.pl/items/show/127.

Udostępnianie